Biuro tłumaczeń Wrocław

Tłumaczenia Wrocław - Biuro Tłumaczeń LEKTOR

 ZLEĆ TŁUMACZENIE

Tłumaczenia rosyjski

tłumaczenia język rosyjski Wrocław

 

Rosyjski powstał z języka prawosławnego, należy do języków wschodniosłowiańskich i stanowi pierwszy język dla aż 145 milionów ludzi. Płynnie posługuje się językiem rosyjskim 250-300 milionów osób na całym świecie!

To język urzędowy w Rosji, Kirgistanie, Białorusi, Krymie, Naddniestrzu, Gaugazji, Abchazji, Kazachstanie oraz Osetii Południowej. Znajduje się na 7 miejscu w rankingu najbardziej rozpowszechnionych języków świata. To także jeden z 5 oficjalnych języków  konferencyjnych ONZ.

W Rosji posługuje się językiem rosyjskim blisko 140 milionów osób, na Ukrainie ok. 14,3, w Kazachstanie 11,5 miliona, a w Białorusi prawie 4 miliony ludzi. K

ilka milionów osób z obszarów Azji Środkowej oraz, Mołdawii, Krymu oraz Kiristanu również posługuje się językiem rosyjskim jako swoim pierwszym.

Dawniej (w okresie istnienia ZSRR) rosyjski był językiem obowiązkowo nauczanym w Polsce, z czasem został jednak wyparty przez język angielski. Stąd wynika dobra znajomość języka rosyjskiego wśród starszego pokolenia Polaków.

Alfabet rosyjski znacznie różni się od naszego. Nazywa się on grażdżanką wprowadzoną przez Piotra Wielkiego, która stanowi uproszczenie cyrylicy.

Historię literackiego języka rosyjskiego dzielimy na okres staroruski, zjednoczeniowy oraz nowożytny. Do najwybitniejszych rosyjskich pisarzy zalicza się Fiodora Dostojewskiego oraz Michaiła Bułhakowa, którzy napisali takie cuda jak „Zbrodnia i kara”, „Idiota” oraz Biała gwardia oraz „Mistrz i Małgorzata”. Przez specjalistów rozróżniane są 3 dialekty rosyjskie: północny, południowy oraz przejściowy, które znacznie różnią się od siebie.

Pomimo odmiennego alfabetu rosyjski jest językiem prostym do nauczenia. Szczególnie dla Polaków, ze względu na to, że nasze języki znajdują się w tej samej rodzinie języków wschodniosłowiańskich.

Tłumacze rosyjskiego,wykonując tłumaczenia z rosyjskiego lub na rosyjski używają klawiatury z cyrylicą.

Dużo klientów korzysta z tłumaczeń rosyjskich ze względu na liczne kontakty biznesowe oraz sprawy prywatne.

Klienci zamawiają:

  • tłumaczenia świadectw i dyplomów,
  • tłumaczenia rosyjskie umów, kontraktów, katalogów,
  • tłumaczenia dokumentów samochodowych,
  • rosyjskie tłumaczenia symultaniczne w ramach międzynarodowych konferencji.