Biuro tłumaczeń Wrocław

Tłumaczenia Wrocław - Biuro Tłumaczeń LEKTOR

 ZLEĆ TŁUMACZENIE

Tłumaczenia portugalski

tłumaczenia język portugalski Wrocław

 

Język portugalski powstał w grupie romańskiej języków indoeuropejskich. Jest językiem urzędowym w Portugalii oraz w byłych portugalskich koloniach, do których należy Brazylia, Angola, Mozambik,  Makau, Gwinea Bissau, Republika Zielonego Przylądka, Gwinea  Równikowa, Wyspy Świętego Tomasza i Książęce oraz Timor Wschodni.

Na całym świecie językiem portugalskim posługuje się łącznie ponad 210 milionów ludzi, używających dwóch równorzędnych wariantów - europejskiego i brazylijskiego.

W obu odmianach możemy wyróżnić liczne dialekty zróżnicowane pod kątem wymowy.

Język portugalski staje się coraz bardziej popularny – jeździmy na wakacje do Portugalii, trenujemy capoeirę i tańczymy bossa novę.  To jeden z rzadszych języków, ale obok innych romańskich  języków, takich jak włoski, francuski, czy hiszpański nie sprawia w nauce większych problemów.

Również coraz silniejsze relacje biznesowe nie tylko z Portugalią, ale też z Brazylią, skłaniają do poznawania tego języka, ale także korzystania z usług profesjonalnych tłumaczy języka portugalskiego.

Tłumaczeń w zakresie języka portugalskiego dokonują tłumacze języka ogólnego oraz tłumacze specjalizujący się w terminologii technicznej, prawnej, medycznej, w tym również tłumacze dwujęzyczni i native speakerzy.

Można zlecić tłumaczenie zwykłe oraz przysięgłe, które wykonuje upoważniony tłumacz przysięgły uwierzytelniając tekst pieczątką i podpisem.

Cześć dokumentów wymaga uwierzytelnienia przez portugalskiego tłumacza przysięgłego, a są to rozmaite akty notarialne, zaświadczenia, uprawnienia i umowy.

Chcąc przetłumaczyć dokumenty z języka portugalskiego lub na język portugalski należy zlecić to tłumaczowi języka portugalskiego za pośrednictwem biura tłumaczeń.

Zlecenia tłumaczeń z języka portugalskiego lub na język portugalski obejmują:

  • tłumaczenia ekonomiczne,
  • tłumaczenia prawne,
  • tłumaczenia turystyczne,
  • tłumaczenia logistyczne,
  • tłumaczenia medyczne.