Biuro tłumaczeń Wrocław

Tłumaczenia Wrocław - Biuro Tłumaczeń LEKTOR

 ZLEĆ TŁUMACZENIE

Tłumaczenia niderlandzki

tłumaczenia język niderlandzki Wrocław

 

Język niderlandzki, inaczej język holenderski, pochodzi z grupy germańskiej rodziny języków indoeuropejskich.

W języku holenderskim porozumiewa się ponad 27 milionów ludzi, w tym dla 4 milionów jest to drugi język.

Do grupy krajów, w których język niderlandzki jest językiem urzędowym zaliczamy Holandię, Belgię, Surinam oraz Antyle Holenderskie - Curaçao,  Bonaire, Sint Maarten Sabie, Sint Eustatius, Arubie.

Określenie „język niderlandzki” powstało w latach 80 - tych na mocy porozumienia między Holandią i Belgią o tzw. unii językowej. Wcześniej używano określeń „język holenderski” dla Holandii oraz „język flamandzki” dla Belgii. Mimo istnienia uni językowej w obu tych krajach język holenderski różni się m.in. pod względem słownictwa, składni, czy fonetyki.

Podział języka niderlandzkiego na dialekty sprowadza się do rozróżnienia języka na Holandię Północną i Holandię Południową.

W języku niderlandzkim usłyszymy słowa brzmiące podobnie do jezyka niemieckiego i angielskiego, z domieszką francuskiego.  Szacuje się że blisko połowa słów w języku holenderskim jest zapożyczeniem z języka angielskiego.

Alfabet niderlandzki opiera się na znakach alfabetu łacińskiego i zawiera 27 znaków.

Tłumaczenia w zakresie języka niderlandzkiego wykonują tłumacze jezyka ogólnego, ale także tłumacze różnych specjalności, tłumacze dwujęzyczni oraz native speakerzy.

Najczęściej tłumaczenia dotyczą dokumentacji biznesowej oraz zagadnień logistycznych i medycznych.

W profesjonalnych biurach tłumaczeń można zlecić tłumaczenia zwykłe oraz tłumaczenia przysięgłe.

Uwierzytlenienia podpisem i pieczątką niderlandzkiego tłumacza przysięgłego wymagają  ważne dokumenty, takie jak: umowy, akty notarialne, zaświadczenia, konktrakty i dyplomy.

Można zlecić tłumaczenie zwykłe oraz przysięgłe, które wykonuje upoważniony tłumacz przysięgły uwierzytelniając tekst pieczątką i podpisem.

Aby przetłumaczyć dokumenty z języka niderlandzkiego lub na język niderlandzki trzeba skierować się do profesjonalnego biura tłumaczeń.