Biuro tłumaczeń Wrocław

Tłumaczenia Wrocław - Biuro Tłumaczeń LEKTOR

 ZLEĆ TŁUMACZENIE

Tłumaczenia angielski

tłumaczenia język angielski Wrocław

 

Język angielski  wywodzi się z rodziny języków zachodniogermańskich i jest językiem urzędowym w kilkudziesięciu krajach wszystkich kontynentów. Na całym świecie jako języka ojczystego używa go ponad 500 milionów ludzi, na czele z obywatelami Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Język angielski jest w dużym stopniu zróżnicowany geograficznie.  Na całym świecie używa się go w odmianach różniących się gramatyką, słownictwem, a przede wszystkim fonetyką.

Do najważniejszych odmian języka angielskiego należą: brytyjski angielski, szkocki angielski, walijski angielski, irlandzki angielski, kanadyjski angielski, amerykański angielski, australijski angielski, nowozelandzki angielski, południowoafrykański angielski.

Język angielski jest uznawany za język uniwersalny, bo jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych. Z tego też powodu język angielski stanowi źródło zapożyczeń dla wielu języków na całym świecie.

Do języka polskiego przebijają się głównie terminy naukowe i techniczne oraz słowa wywodzące się  z kultury masowej.  Powszechnie znane i chętnie używane są także zwroty typu „ok” „wow”, czy „sorry”.

Z językiem angielskim stykamy się na co dzień, a często jest to język naszej pracy. Prawie 80% korespondencji elektronicznej całego świata jest w języku angielskim i ponad 30 milionów  internautów posługuje się w sieci właśnie językiem angielskim.

Nie dziwi więc popularność kursów językowych i rozwój rynku usług tłumaczeń pisemnych i ustnych w zakresie języka angielskiego.

Tłumaczenia zwykłe oraz tłumaczenia przysięgłe z języka polskiego na język angielski oraz z języka angielskiego na język polski wykonują tłumacze przysięgli, dwujęzyczni oraz native speakerzy specjalizujący się w różnych odmianach języka angielskiego.

Do najpopularniejszych rodzajów zleceń w zakresie języka angielskiego należą :

  • tłumaczenia techniczne,
  • łumaczenia prawnicze i tłumaczenia ekonomiczne,
  • tłumaczenia medyczne,
  • tłumaczenia marketingowe.